Ar prisimeni šį vaikystės žaislą? Panašų į šį turėjo mano vyresni draugai ir atėjus į svečius aš lėkdavau tiesiai prie šio puikaus aparato. Tiesa, prisimenu dar ir tai, kad paspaudus nosį skambtelėjęs atsidarydavo stalčius-liežuvis. Ech, vaikystė, kuri sugrįš tik tuo atveju, jei sulauksi 80-ojo gimtadienio! Cha!
Ne taip ir seniai sužinojau, kad šis žaislas vadinasi ‘vilkelis’ ar tai ‘vilkiukas’. Kodėl? Ne mano galvai suprasti. Visgi ko nesuprantame galva, pajaučiame širdimi – galbūt maži vilkai žaisdavo gaudydami savo uodegą ir sukdamiesi ratu įkvėpė vietinį auksarankį Joną sukonstruoti šį žaislą? Prisipažinsiu, kad ir nuo ko kilo žaislo pavadinimas, man jis nelabai patiko. Visgi jį rasti galėjai kone kiekvienuose namuose ir kiekvienam vaikui vilkiukas yra padėjęs prastumti keletą ar keliolika laisvalaikio minučių.
Ar prisimeni ryškių plaukų spalvų pajotdžargas trolius? Per nuobodžią pamoką galėjai glostyt, velt, sukt, pint, kirpt jų plaukus, o jie linksmai tupėdavo ant pieštuko galo. Egzotiškos išvaizdos padarai gal ir nebuvo super populiarūs, kad juos turėtų kiekvienas, bet klasėje troliai sudarė nemažą ‘moksleivių’ dalį.
Laikais, kai flomasteriai kvepėjo, o troliai ant pieštukų tupėjo, tušinuka privalėjo rašyti bent keturiom spalvom, o jei norėjai pasirodyt tikrai šio to vertas, turėjai temptis vos vaikiškais pirštais apimamą tušinį su 6-8 spalvom. Kam jis buvo reikalingai, kai mokytojai liepė rašyti parkeriu su plunksna, o ne jokiais tušinais, kad ir kiek jie spalvų turėtų? Nes statusas – svarbu!